do góry

Naukowo udowodniona efektywność wykorzystania zasobów

Pełna przejrzystość z myślą o klientach i opinii publicznej: raz w roku renomowany Instytut Fraunhofer UMSICHT ocenia skutki działań recyklingowych ALBA Group w zakresie ochrony środowiska. W samym tylko 2020 roku odzyskaliśmy prawie 3,5 milionów ton surowców nadających się do recyklingu w Niemczech, Austrii, Polsce i Słowenii, oszczędzając około 28,8 miliona ton surowców pierwotnych. Taki wynik podali eksperci Instytutu Fraunhofer UMSICHT w raporcie "Resources SAVED by recycling", badającym recykling metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, papieru / tektury, szkła, tworzyw sztucznych i drewna.

"Recykling jest ważnym elementem trwałego społeczeństwa: przyczynia się do oszczędzania zasobów i redukuje emisje gazów cieplarnianych oraz zmniejsza uzależnienie ekonomiczne od importowanych surowców. Badanie wyraźnie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają firmy takie jak ALBA Group."

Dr.-Ing. Markus Hiebel Dyrektor Departamentu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Zasobami Instytutu Fraunhofer UMSICHT

28776225

W 2020 roku ALBA Group przyczyniła się do oszczędności na poziomie 28,8 mln ton surowców pierwotnych poprzez recykling surowców o masie 4,8 mln ton surowców.

3498225

Działalność recyklingowa ALBA Group pozwoliła zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 3,5 mln ton w ubiegłym roku.

13188788

Recykling aluminium, miedzi, stali, stali nierdzewnej, ołowiu, cynku i mosiądzu, pozwolił zaoszczędzić 13 mln ton surowców.

561161

Firma przetwarza 1,4 mln ton papieru, tektury i kartonu, oszczędzając w ten sposób około 560.000 ton surowców pierwotnych.

649691

Łącznie poddaliśmy recyklingowi 320.045 ton zużytego szkła, co zmniejszyło zużycie surowców pierwotnych o 649.691 ton.

2751567

Firma przetwarza 700.000 ton plastiku, oszczędzając tym samym ponad 2,7 mln ton surowców pierwotnych.

Resources SAVED by recycling

Trwała przewaga konkurencyjna: we współpracy z firmą Interzero możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny i wzmocnić lojalność klientów. Interzero przedstawia wkład Twojej firmy w oszczędność zasobów za pomocą certyfikatu. Każdy certyfikat ochrony zasobów i wszystkie istotne informacje można wyświetlić, logując się do naszego portalu Resources SAVED. Wystarczy podać hasło otrzymane wraz z certyfikatem.

Portal "Resources SAVED by recycling"

Jesteś naszym klientem i chcesz pobrać certyfikat "Resources SAVED by recycling"? Następnie przejdź do portalu i zaloguj się przy użyciu indywidualnych danych dostępowych.

Teraz przejdź do portalu

Masz pytania?