do góry

Opakowania transportowe: STEICO stawia na usługi recyklingowe

Materiały izolacyjne z włókien drzewnych firmy STEICO dostarczane są codziennie na place budów i do sprzedawców w bezpiecznym opakowaniu. Co dzieje się później z opakowaniami transportowymi? Interseroh dba o to, by były odbierane i pozostawały w obiegu zamkniętym.

Opakowania transportowe odgrywają ważną rolę dla STEICO: Materiały izolacyjne dostarczane na place budów i do dostawców muszą być odpowiednio zabezpieczone. Następnie dostawca produktów budowlanych przyjaznych dla środowiska naturalnego musi zatroszczyć się o recykling zużytych opakowań - to niesie ze sobą złożone wyzwania logistyczne.

Interseroh wraz z siecią partnerów zajmujących się utylizacją zajmuje się odbiorem zużytych materiałów opakowaniowych bezpośrednio od klientów STEICO. Oprócz tektury, kartonów i folii STEICO wykorzystuje do swoich opakowań transportowych głównie drewno w postaci palet z własnych pozostałości produkcyjnych.

 

"Najważniejszy jest dla nas sprawny, niezawodny i wygodny odbiór opakowań transportowych "

Frank Kurrat Dyrektor Działu Recycling Solutions w Interseroh

Kompleksowa obsługa

Interseroh łączy złożone procesy logistyczne jako centralny punkt kontaktowy dla STEICO. Tam, gdzie jest to możliwe, jako dostawca usług służących ochronie środowiska dba, by materiały mogły być ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi - i w ten sposób pozostać w obiegu zamkniętym.

Tutaj więcej informacji o usługach Interseroh w ramach opakowań transportowych

Dzięki recyklingowi powstałych opakowań transportowych STEICO oszczędza rocznie ponad 1.600 ton gazów cieplarnianych – a dzięki kompleksowej ofercie ma więcej czasu na swoją główną działalność.