do góry

Duński projekt wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu: HOUE pokazuje, jak to się robi

Producent mebli HOUE opracował krzesło wykonane z plastikowych opakowań z recyklingu, pokazując, że nie trzeba wybierać pomiędzy ochroną klimatu a nowoczesnym – można mieć obie te rzeczy w jednym projekcie.

Duńskie studio meblowe HOUE i jego projektanci opracowali pierwsze na świecie designerskie krzesło wykonane z przetworzonych odpadów plastikowych: krzesło FALK. Plastik z recyklingu zastosowany w produkcji krzesła jest wytwarzany w autorskim procesie recyklingu surowców Interseroh: Recycled Resource. Powstały w ten sposób mebel nie tylko świetnie wygląda, ale także stanowi nowe zastosowanie zużytych tworzyw sztucznych.

"FALK jest efektem unikatowego podejścia do projektowania produktów. "

Lars Houe założyciel HOUE

 Nowoczesny i zrównoważony? Połączenie idealne!

Stworzenie designerskiego krzesła FALK wymagało innowacyjnego zastosowania tworzyw sztucznych Interseroh pochodzących z recyklingu. Markus Müller-Drexel, dyrektor zarządzający Interseroh Dienstleistungs GmbH: „FALK wyznacza pionierski szlak wiodący do stosowania bardziej zrównoważonych rozwiązań w sektorze meblarskim.”

Pod koniec cyklu życia krzesło można zdemontować na poszczególne części w celu recyklingu. FALK to modelowy projekt w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony środowiska.

pozwala zaoszczędzić 7300 kilowatogodzin energii - tyle samo, co 2352 cyklów prania.

Dowiedz się więcej o krześle FALK: www.falk.houe.com