do góry

WEEEkendy z Interzero

Firma Interzero we wrześniu i październiku zorganizuje cztery osiedlowe ekopikniki, które będą okazją promocji zachowań proekologicznych i zbiórki elektroodpadów.

W ramach społecznej kampanii ekoedukacyjnej Interzero, skierowanej do mieszkańców czterech osiedli, w wybrane dni, będzie można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas z rodziną oraz dowiedzieć się, jak nie marnować zasobów naturalnych. Piknikom będzie towarzyszyć akcja wymiany zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ang. Waste of Electrical and Electronic Equipment, WEEE) na np. domowe rośliny.

Wsparcie zielonych inicjatyw

Pikniki zostaną zorganizowane przez Interzero we współpracy z zarządami czterech osiedli. W zamian za elektroodpady, uczestnicy pikników otrzymają np. roślinki czy prekompost, czyli użyźniacz ziemi, produkowany przez urządzenie Oklin, przetwarzające odpady organiczne pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Ponadto Interzero wesprze finansowo lokalne ekoinicjatywy. Wysokość wsparcia będzie uzależniona od ilości zebranych elektroodpadów. 

Moc atrakcji 

Podczas ekologicznych WEEEkendów z Interzero mieszkańcy będą mieli dużo atrakcji do wyboru. Planowane są np. zajęcia robienia warzyworków, które zastępują torebki foliowe czy woskowijek, czyli naturalnych opakowań spożywczych. Nie zabraknie animacji dla najmłodszych i ekoinspiracji dla starszych. 

WEEEkendy – gdzie i kiedy? 

  • 10.09. od 10:00 do 18:00 – Warszawa, osiedle Żoliborz III, Górki Włościańskie przy ul. Tołwińskiego
  • 17.09. od 10:00 do 18:00 – Warszawa, Dziedziniec osiedla przy ul. Korotyńskiego 7 i 9
  • 29.09. od 14:00 do 19:00 – Warszawa, osiedle przy ul. Rozłogi (wyjątkowo w czwartek!)
  • 15.10. od 10:00 do 17:00 – Warszawa, Stegny Południe

Wstęp bezpłatny! 

Zapraszamy do włączenia się do WEEEkendowych ekopikników!

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.