do góry

One World. Zero Waste. Let’s #MoveTheDate

Dzień Długu Ekologicznego to dzień, w którym zużyliśmy już wszystkie naturalnie odnawialne zasoby na cały rok. Razem chcemy opóźnić tę datę, bo naszej planecie kończy się czas. Naszym celem jest osiągnięcie tego celu wspólnie z Państwem i naszymi klientami.

„One World. Zero Waste. Let's #MoveTheDate.” Tak brzmi temat szeroko zakrojonej kampanii, którą Interzero rozpoczęło, aby poprzez współpracę ze swoimi klientami skupić się na ochronie zasobów naturalnych. We współpracy z Global Footprint Network, dostawcą usług w gospodarce cyrkularnej, pokazujemy, jak recykling surowców wtórnych zmniejsza obciążenie Ziemi i w pewnym stopniu przesuwa Dzień Długu Ekologicznego. 

Teoretycznie do 28 lipca ludzkość zużyje już wszystkie zasoby naturalne, jakie nasza planeta może dostarczyć w danym roku. „Po prostu nie możemy zaakceptować rosnącej eksploatacji zasobów.”, powiedział Sebastiaan Krol, CEO Interzero Circular Solutions. „Wręcz przeciwnie, pracujemy nad stworzeniem świata bez odpadów, w którym możemy korzystać z dostępnych nam zasobów w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Rozwiązania zero waste, które opracowujemy dla naszych klientów, każdego dnia aktywnie przyczyniają się do działań na rzecz klimatu i ochrony zasobów oraz zapewniają obecnym i przyszłym pokoleniom dostęp do potrzebnych im surowców.”.

Już teraz dzięki naszym cyrkularnym rozwiązaniom i innowacyjnemu recyklingowi tworzyw sztucznych, przesuwamy Dzień Długu Ekologicznego o ponad 4 minuty 20 sekund. 

Pełna informacja i szczegóły kampanii Let's #MoveTheDate - TUTAJ.

powrót

ALBA i  Interseroh to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.