do góry

Największe wydarzenie roku 2018 dla branży opakowań już w październiku!

IV Kongres Przemysłu Opakowań organizowany przez Polską Izbę Opakowań to wydarzenie towarzyszące tegorocznym Międzynarodowym Targom Opakowań i Poligrafii TAROPAK w dniach 1- 4 października 2018r.w Poznaniu.

W tym roku dominującym tematem kongresu będzie "Transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym".  Koncentracja działań w kierunku "circular economomy", zgodnie z aktualnymi dyrektywami środowiskowymi UE może okazać się bowiem największym przełomem w światowej produkcji i konsumpcji. Czas zatem nagłośnić temat i zwiększyć świadomość w środowisku projektantów i użytkowników opakowań na temat nowej strategii gospodarczego rozwoju.

Podczas Kongresu, wśród prelegentów m.in. Agata Szczotka - Sarna i Krzysztof Hornicki z INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z prelekcją na temat Rozszerzonej odpowiedzialności producenta, a oczekiwaniach konsumentów oraz GOZ- europejska wizja kontra polskie realia.

Zapraszamy! Zapowiedź prelekcji Krzysztofa Hornickiego JUZ dostępna

Szczegółowe informacje i zapisy POBIERZ TU

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.