do góry

Jesteśmy gotowi na system kaucyjny - rozmowa Agaty Ryś z Portalem Komunalnym

W Interzero przejmujemy od przedsiębiorców obowiązki recyklingu opakowań oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nasi eksperci wykonują audyty, sprawozdania i wnioski o pozwolenia. Oprócz tego odbieramy odpad powstający u jego wytwórcy oraz posiadamy wiele rozwiązań IT, takich jak Platforma Odpadowa i Interzero Academy, które ułatwiają naszym Klientom codzienną pracę oraz dają możliwość rozwijania swojej wiedzy w zakresie ochrony środowiska. W obecnych czasach przedsiębiorstwa stawiają na kompleksowość, dlatego wychodzimy temu naprzeciw, oferując szeroki wachlarz usług.

Agata Ryś, Dyrektor Handlowy w Interzero w rozmowie dla Portalu Komunalnego, zapewnia, że jesteśmy gotowi również na zbliżający się system kaucyjny w Polsce. Dzięki butelkomatom marki Sielaff, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem, jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom rozwiązanie na nadchodzące zmiany legislacyjne.   

Butelkomaty marki Sielaff, w zależności od konkretnego modelu, mogą być dostosowane zarówno dla dużych siedzi handlowych, jak i mniejszych placówek. Urządzenie to jest kompaktowe oraz posiada wiele funkcji. Jedną z nich jest rozsortowywanie opakowań nie tylko po frakcjach, ale też po producentach, dzieląc odpady na konkretnego dostawcę napoju i umożliwiając im ponowne wykorzystanie butelki. Inne ciekawe rozwiązanie proponuje model z system Sidrop. Pozwala on na powolne upuszczanie butelek szklanych, by się nie stłukły.

Wiele placówek handlowych planuje zakupić butelkomaty jeszcze przed wprowadzeniem systemu kaucyjnego, dlatego warto już teraz zastanowić się nad wyborem odpowiedniego urządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z całością wywiadu pod linkiem: https://portalkomunalny.pl/tech-kom/jestesmy-gotowi-na-system-kaucyjny/

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.