do góry

Interaktywna wystawa EkoEksperymentarium w Muzeum Miasta Gdyni

Jeśli w wakacje wybieracie się nad morze w okolice Trójmiasta, możecie obejrzeć nasz najnowszy projekt – interaktywną wystawę o edukacji ekologicznej, którą zrealizowaliśmy z Ekoeksperymentarium.

Ekowystawa zbudowana jest na planie domu i w przystępny sposób podpowiada, jak na co dzień możemy swoimi praktykami dbać o środowisko naturalne oraz klimat.

W zainscenizowanej kuchni, której partnerem jest Interzero podpowiadamy, jak właściwie  zagospodarować odpady, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych oraz dzielimy się sposobami na gotowanie ZeroWaste.

Edukacja ekologiczna jest ważna w naszych działaniach. Z Ekoeksperymentarium tworzyliśmy już gry online, teraz przenieśliśmy się do świata realnego.

Wystawę będzie można odwiedzić w trzech miastach:

  • Gdynia – Muzeum Miasta Gdyni, od 2 lipca do 28 sierpnia
  • Wrocław – BWA Wrocław Główny, od 23 września do 6 listopada
  • Warszawa – Muzeum Pragi, od 20 listopada do końca lutego 2023 r.

Zapraszamy do Ekoeksperymentowania! 


fot. Konrad Kulczyński

 

powrót

ALBA i  Interseroh to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.