do góry

Trwa Europejski Tydzień Redukcji Odpadów. Przyczyń się do zmniejszenia produkcji śmieci!

W dniach 19-27 listopada odbywa się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów (European Week for Waste Reduction - EWWR). Wydarzenie to jest bezpośrednio związane z faktem, że każdego roku w Europie wytwarza się miliony ton odpadów, które zanieczyszczają środowisko oraz przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych.

Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości zapobiegania wytwarzaniu odpadów w Europie. Projekt ten zrzesza lokalne i regionalne władze publiczne, a także wiele innych podmiotów na całym świecie, rozpowszechniając informacje i prowadząc akcje w duchu zrównoważonej konsumpcji i zapobieganiu produkcji śmieci.

Zaangażowanie w redukcję odpadów i emisji jest priorytetem dla Interzero, które aktywnie angażuje się w działania mające na celu zmniejszenie wpływu organizacji korporacyjnych na środowisko oraz w gospodarowanie materiałami wielokrotnego użytku. W 2021 r. Interzero zarządzało 1,8 mln ton materiałów w cyklu produkcyjnym wysłanych do ponownego użycia, unikając zużywania 12,5 mln ton surowców i 1 mln ton emisji. Liczby te zostały opublikowane w badaniu „resources SAVED by recycling”, które jest przeprowadzane corocznie przez Fraunhofer UMSICHT. Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom pomagamy przesunąć tzw. EarthOvershootDay, czyli Dzień Długu Ekologicznego. 

Interzero, jako lider zintegrowanych rozwiązań środowiskowych, zarządza odpadami tysięcy firm w celu oszczędzania zasobów. Możliwość recyklingu i odzysku odpadów elektronicznych, opakowań wykonanych z różnych materiałów (papier, tektura, plastik i drewno), tonerów i różnych baterii to pierwszy krok w kierunku społeczeństwa, w którym konsumpcja staje się bardziej odpowiedzialna.

Dołącz do akcji i redukuj odpady w swoim codziennym życiu.

Więcej szczegółów o EWWR pod linkiem TUTAJ.

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.