do góry

Dowody są jasne: zamykanie obiegu jest dobre dla środowiska!

Interzero publikuje najnowsze badanie "resources SAVED by recycling"

  • Zgodnie z danymi badawczymi z 2021 r., rozwiązania Interzero w zamykaniu obiegu pozwoliły zaoszczędzić milion ton emisji gazów cieplarnianych i 12,5 miliona ton surowców pierwotnych.

  • Jednocześnie udało się uniknąć szkód środowiskowych na kwotę 199 milionów euro.

  • Interzero zaprezentuje po raz pierwszy szczegółowe wyniki najnowszych badań na targach „K 2022” w dniach 19-26 października w Düsseldorfie w Niemczech.”

Jako główny dostawca usług w zakresie recyklingu w Europie, Interzero co roku zadaje sobie pytanie: Jakich szkód w środowisku unikną nasi klienci dzięki naszym rozwiązaniom i jakie oszczędności daje to społeczeństwu?

Opublikowane wczoraj przez Fraunhofer UMSICHT badanie „resources SAVED by recycling” po raz kolejny dowodzi wyraźnie pozytywny efekt naszej pracy. Interzero znacząco odciążyło środowisko w 2021 roku.

Dzięki recyklingowi łącznie 1,8 miliona ton materiałów nadających się do recyklingu, Interzero i jego klienci byli w stanie zaoszczędzić około 12,5 miliona ton surowców pierwotnych w 2021 roku. Ponadto uniknięto emisji około miliona ton gazów cieplarnianych. Bez naszych zasług koszty szkód środowiskowych związanych z klimatem wyniosłyby 199 milionów euro (zgodnie z kalkulacją kosztów środowiskowych Niemieckiej Federalnej Agencji Środowiska).

Obecne oszczędności w zasobach pierwotnych odpowiadają wadze 5227 dojrzałych sekwoi.

„Upał, susze, powodzie, epidemie i głód – skutki nadmiernej eksploatacji przyrody i zmian klimatycznych stają się coraz bardziej zauważalne na całym świecie” – mówi dr Axel Schweitzer, prezes i udziałowiec Interzero. „Dzięki badaniu co roku podsumowujemy własne działania – wspólnie z naszymi klientami i partnerami. Jednak poprzez ich publikację chcemy również wyjaśnić, że recykling surowców jest skutecznym czynnikiem w ekologicznym i ekonomicznym przeciwdziałaniu niszczycielskim interwencjom w przyrodzie i zmianom klimatu. Gospodarka o obiegu zamkniętym oferuje ogromne możliwości. Nie wolno nam o tym zapominać, zwłaszcza w obliczu napiętej sytuacji w Europie i związanego z nią wzrostu cen energii”.

Dokładne wyniki aktualnego badania zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na targach „K 2022” w dniach 19-26 października w Düsseldorfie. Na największych na świecie targach tworzyw sztucznych eksperci Interzero zaprezentują nie tylko innowacyjne technologie i usługi w zakresie recyklingu tych materiałów. Wyjaśniają również korzyści dla środowiska wynikające z recyklingu w porównaniu z produkcją pierwotną.

Interzero od lat współpracuje z Instytutem Fraunhofera UMSICHT, aby naukowo badać efekty własnych działań cyklicznych.

Obliczenia naukowców stanowią również podstawę bieżącej kampanii komunikacyjnej. Pod hasłem „One world. Zero waste. Let's #MoveTheDate”, Interzero skupia się na ochronie zasobów naturalnych. We współpracy z Global Footprint Network dostawcą usług w gospodarce cyrkularnej, pokazujemy, jak recykling surowców zmniejsza obciążenie planety. W końcu, dzięki naszym rozwiązaniom w tym zakresie udało się przesunąć Dzień Długu Ekologicznego o 4 minuty 20 sekund, a w przypadku Niemiec o 2 godziny 20 minut.

Dr Axel Schweitzer: „Chociaż te liczby godzin i minut mogą wydawać się na pierwszy rzut oka trywialne, pokazują, że nawet praktyki biznesowe średniej wielkości firmy, takiej jak Interzero, mogą mieć znaczenie globalne i motywują nas do kontynuowania naszej pracy w przyszłości. Chcemy zachęcić wszystkich w naszej bezpośredniej sieci do wniesienia wkładu w zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym i pomocy w powstrzymaniu rosnącej eksploatacji naszej planety”.

Więcej informacji na temat badania dowiesz się ze strony internetowej: www.interzero.de/resources-saved oraz z filmu https://www.youtube.com/watch?v=mYf7xxqHufs

 

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.