do góry

BDO na sterydach, czyli digitalizacja w świecie odpadów - rozmowa Aleksandry Mikiel z portalem Teraz Środowisko

Aleksandra Mikiel, Dyrektor Operacyjny Interzero w najnowszym wywiadzie dla portalu Teraz Środowisko przybliżyła problematykę działania systemu BDO, a mianowicie możliwego ułatwienia obsługi tego narzędzia poprzez Platformę Odpadową. Rozwiązanie to zapewnia szereg funkcjonalności i automatyzacji procesów, które zapewnią użytkownikom przyjemniejszą pracę z Bazą danych o Produktach, Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami.

„Uproszczono i zautomatyzowano szereg operacji, które nastręczają problemów użytkownikom korzystającym z rozwiązania opracowanego przez Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB). Klienci szczególnie cenią:

  • proste logowanie bez potrzeby uwierzytelnienia profilem zaufanym
  • stabilność systemu, który zapisuje dane w czasie rzeczywistym i aktualizuje je w BDO
  • dostęp do wielu danych w jednym miejscu
  • możliwość zarządzania całą gospodarką odpadową firmy
  • automatyzacje wystawiania KPO

Użytkownicy narzędzia Interzero wpisują dane do sytemu raz w jednym miejscu, a potem korzystają z nich, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, np. do tworzenia raportów BDO.Zapisy na karcie przekazania odpadów są tworzone w Platformie Odpadowej bez logowania w BDO. Nie ma więc potrzeby, aby pracownik naszego klienta znał i potrafił obsługiwać system stworzony przez IOŚ-PIB.To upraszcza i przyspiesza pracę, a także pozwala szybko wdrożyć nowych pracowników.” – zapewnia Aleksandra Mikiel, Dyrektor Operacyjny Interzero

„Platforma Odpadowa Interzero usprawnia również gospodarkę odpadowych dużych firm, posiadających wiele punktów odbioru odpadów. Można w niej między innymi nadać użytkownikom różne poziomy dostępów do danych, przechowywać w cyfrowym repozytorium dokumenty środowiskowe czy generować praktycznie jednym kliknięciem raporty i analizy. Korzystają z nich nie tylko osoby związane stricte z ochroną środowiska w przedsiębiorstwie, ale też działy administracji i finansów” dodała ekspertka Interzero.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu TUTAJ.

Jeśli są Państwo zainteresowani darmowym przetestowaniem naszego rozwiązania zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym biuro@interzero.pl

powrót

ALBA i  Interzero to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.